REKLAMA

Znacie piosenkę o Sanoku? „W kolorach tęczy jak w bajkowym śnie” (VIDEO)

Znacie piosenkę o Sanoku? „W kolorach tęczy jak w bajkowym śnie” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Przypominamy piękną piosenkę o Sanoku, skomponowaną przez znanego i lubianego nauczyciela muzyki Marka Dzioka. Absolwenci dawnej „ósemki” doskonale znają każdy wers oraz melodię tego utworu. Śpiewana była na każdej akademii oraz podczas ważnych uroczystości miejskich. Zapraszamy do wysłuchania.

„Piosenka o Sanoku”. Niewiele jest miast, które mogą cieszyć się swoją piosenką.

Przed wielu laty jeden z sanockich muzyków napisał utwór śpiewany i lubiany przez wielu sanoczan tych młodszych i starszych. Wykonywany przez dzieciaki w przedszkolach, szkołach, a nawet przy dźwiękach gitar podczas ogniskowych spotkań.

Ciekawe jest to, że piosenka jest również znana i śpiewana przez ludzi, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju.

Sam kompozytor tej piosenki oraz autor tekstu Marek Dziok zapytany o genezę jej powstania odpowiada: – Tak to wtedy czułem, i tak napisałem.

Piosenka śpiewana niegdyś przez „Katarynkę”, czyli Zespół Piosenki Dziecięcej założony przez Marka Dzioka. Następnie przez grupę wokalną SP 4 „Mini Miss”, również powołaną i założoną przez niego.

Dzisiaj w nowej aranżacji i w wykonaniu dziewcząt ze Studia Piosenki Dziecięcej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku o wdzięcznej nazwie – „Miss Kapibara”. Śpiewa Zuzanna Osenkowska klasa 4 b, oraz zespół „Miss Kapibara”również 4b w składzie: Zuzanna Osenkowska, Izabela Horbowy, Wiktoria Stadnik oraz Lena Bojeczko.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich sanoczan. Pamiętajcie, że w tekście nastąpiła pewna zasadnicza zmiana… Nie tak jak przed laty niegdyś „nowa”, teraz już niestety „stara sanocka piosenka”… – mówi Marek Dziok.


screen z filmu: Youtube.com / Keram KoizD

video: Youtube.com / Keram Koizd

11-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)