REKLAMA

REGION. Bez uprawnień i z 3 promilami jechał odebrać krewnego ze szpitala

ZACZERNIE. Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy już wkrótce 36-letni kierujący citroenem. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Zarzut udostępnienia pojazdu osobie nietrzeźwej usłyszy także pasażerka citroena. Kobieta również była pijana. Policjanci ustalili, że oboje, w takim stanie jechali do szpitala odebrać swojego krewnego.

443-294506

W poniedziałek po godz. 20, w Zaczerniu, partol ruchu drogowego, zatrzymał do kontroli drogowej citroena. Mundurowi poddali kierowcę badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 36-latek był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażerka citroena, 59-letnia kobieta, która była właścicielką samochodu, także była nietrzeźwa i miała blisko 2 promile alkoholu.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że w takim stanie oboje jechali do szpitala, skąd mieli odebrać swojego krewnego. W rezultacie, zarówno kierujący jak i pasażerka trafili do izby wytrzeźwień. Citroen, którym podróżowali została zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W najbliższym czasie 36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Kobieta również usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia polegający na udostępnieniu pojazdu osobie nietrzeźwej i nieposiadającej uprawnień do kierowania.

źródło: KMP Rzeszów

zdj. KMP Rzeszów

19-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)