REKLAMA

Pościg za autem bez opony, który nie zatrzymał się do kontroli

MIEJSCE PIASTOWE/PODKARPACIE. 35-letnia kierująca alfą romeo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz liczne wykroczenia, których dopuściła się podczas ucieczki. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Zachowanie kobiety wskazywało, że może być nietrzeźwa, bądź też znajdować się pod działaniem środków odurzających. Laboratoryjna analiza krwi zatrzymanej może okazać się pomocna w ustaleniu przyczyn próby uniknięcia policyjnej kontroli.

– Wczoraj przed godz. 20, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany, że drogą krajową nr 19 w kierunku Miejsca Piastowego porusza się samochód pozbawiony opony na przedniej osi. Ponadto, pomimo wydobywającego się z pojazdu dymu, osoba kierująca kontynuuje jazdę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego potwierdzili treść zgłoszenia i podjęli próbę zatrzymania alfy w miejscowości Rogi. Pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, osoba kierująca ignorowała polecenia do zatrzymania się i kontynuowała ucieczkę – informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.

krosno1

Po dojeździe do Miejsca Piastowego, kierująca wjechała na ul. Krośnieńską. Chwilę później, omijając blokujący jezdnię radiowóz, przejechała przez zatokę autobusową, stwarzając zagrożenie znajdującym się tam pieszym. Ponadto, kierująca alfą dwukrotnie uderzyła w bok wyprzedzającego ją radiowozu, a chwilę później, po zderzeniu z innym policyjnym pojazdem, zatrzymała się.

– Za kierownicą alfy romeo siedziała 35-letnia mieszkanka pow. jasielskiego. Kobieta przewoziła w pojeździe swojego 3-letniego synka. Zarówno kierująca, jak też podróżujące z nią dziecko nie odnieśli żadnych obrażeń. 35-latka nie potrafiła racjonalnie uzasadnić powodu niezatrzymania się do kontroli i ucieczki. Kobieta była trzeźwa. Pobrano jej krew do analizy na zawartość środków odurzających w organizmie – dodaje KMP w Krośnie.

krosno2

Po przekazaniu dziecka pod opiekę przybyłego na miejsce ojca, 35-letnią kierującą zatrzymano w policyjnym areszcie, a jej samochód odholowano. Kobieta odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz szereg wykroczeń, których dopuściła się podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia wynikami laboratoryjnego badania, że kierowała pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających, usłyszy dodatkowe zarzuty.

Źródło: KMP w Krośnie

26-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)