Platforma Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego (VIDEO)
RZESZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj (5 marca) Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Sprawdź kandydatów z naszego okręgu nr 5. Na liście pojawiły się nazwiska osób związanych z powiatem sanockim, leskim, bieszczadzkim oraz brzozowskim.
W prezentacji kandydatów udział wzięli także: wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul, posłanki Joanna Frydrych i Krsytyna Skowrońska oraz poseł Zdzisław Gawlik.
OKRĘG NR 1: m. Rzeszów; pow. leżajski; pow. łańcucki; pow. rzeszowski:
1 Kaźmierczak Jolanta
2 Plizga Marek
3 Ordyczyński Marek
4 Pill-Sowa Karolina
5 Ożóg Krzysztof
6 Stępień Danuta
7 Dronka Wiesław
8 Feret Krzysztof
9 Czechowicz-Dulian Magdalena
10 Drożdżak Maja
OKRĘG NR 2: pow. dębicki; pow. mielecki; pow. ropczycko-sędziszowski; pow. strzyżowski
1 Pazdan Paweł
2 Pasek Mateusz
3 Matysek Beata
4 Kobos Przemysław
5 Świerk Alina
6 Stasz Jerzy
7 Kawalec-Pałka Agata
8 Jurzysta Marcin
OKRĘG NR 3: m. Tarnobrzeg; pow. kolbuszowski; pow. niżański; pow. stalowowolski; pow. tarnobrzeski
1 Butryn Renata
2 Bochyński Witold
3 Bielecka Jadwiga
4 Szczoczarz Mikołaj
5 Skwira Judyta
6 Kolis-Zimny Izabella
7 Czajka Adam
OKRĘG NR 4: m. Przemyśl; pow. jarosławski; pow. lubaczowski; pow. przemyski; pow. przeworski
1 Kłak Krzysztof
2 Tomański Piotr
3 Mrozowicz Aneta
4 Sowa Stanisław
5 Konieczna Dorota
6 Wojtas Jacek
7 Janusz Piotr
8 Kostka Dorota
OKRĘG NR 5: m. Krosno; pow. bieszczadzki; pow. brzozowski; pow. jasielski; pow. krośnieński; pow. leski; pow. sanocki
1 Baran Bronisław (Krosno)
2 Pikul Antoni (Jasło)
3 Klara Marek (Miejsce Piastowe)
4 Kapałka Małgorzata (Lesko)
5 Iwaniuk Barbara (Sanok)
6 Feruś Ewelina (Skołyszyn)
7 Czarnecka Wioletta (Moczary)
8 Kowalski Tomasz (Sanok)
9 Wajda Arkadiusz (Krosno)
10 Paczkowski Piotr (Brzozów)
Zgodnie z rozporządzeniem prezesa rady ministrów, wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. II turę zaplanowano na 21 kwietnia.
Kalendarz wyborczy:
do dnia 4 marca 2024 r. do godz. 16:00
– utworzenie obwodów głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów,
– zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.
do dnia 8 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika,
– zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
do dnia 13 marca 2024 r.
– przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.
do dnia 14 marca 2024 r. do godz. 16:00
– zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
do dnia 15 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą.
do dnia 18 marca 2024 r.
– przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim,
– powołanie przez komisarzy wyborczych obwodowych komisji wyborczych.
od dnia 23 marca 2024 r. do dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 24:00
– nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.
do dnia 25 marca 2024 r.
– podanie do publicznej widomości, w drodze rozplakatowania obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast,
– zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat,
– zgłaszanie zamiaru skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego lub bezpłatnego transportu powrotnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, w gminie, w której w dniu wyborów nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski.
do dnia 28 marca 2024 r.
– podanie do publicznej wiadomości informacji o organizacji w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, w dniu wyborów, bezpłatnego gminnego przewozu pasażerskiego, o którym mowa w art. 37f § 1 Kodeksu wyborczego.
do dnia 29 marca 2024 r.
– składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.
do dnia 4 kwietnia 2024 r.
– poinformowanie wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, którzy zgłosili zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego, o godzinie transportu w dniu głosowania.
w dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24:00
– zakończenie kampanii wyborczej.
w dniu 7 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00 ‑ 21:00
– głosowanie.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz