REKLAMA

NADOLANY. Pijany kierowca uciekł. Zostawił rannego pasażera!

NADOLANY / PODKARPACIE. Kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i spowodował wypadek. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, zostawiając w pojeździe rannego pasażera. Nietrzeźwy sprawca został zatrzymany przez policjantów do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Grożą mu surowe konsekwencje.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 21, w Nadolanach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie wjechał poza krawędź jezdni, wyłamał bariery zagradzające wjazd na remontowany most i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zatrzymał się na betonowym murze. Kierujący oddalił się z miejsca, pozostawiając w pojeździe rannego pasażera.

Policjanci ustalili kierowcę fiata. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Ponadto 45-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Pasażer fiata również nie był trzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 1,3 promila. 24-latek doznał obrażeń twarzy.

Sprawca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroków sądu oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.


zdjęcie poglądowe

źródło: KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAGÓRZ: Uderzenie w pojazd, potrącenie pieszej. Dwie osoby w szpitalu (FOTO)


foto: OSP KSRG Zagórz – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

07-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)