REKLAMA

Kierował bez uprawnień i ważnego ubezpieczenia za to z promilami

JASŁO/PODKARPACIE. Jasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem typu SAM, który był pijany i przewoził inną osobę niezgodnie z przepisami. Od wielu lat miał też cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, udali się do Bieździedzy. Według zgłoszenia, drogą w tej miejscowości, miał jechać ciągnik typu SAM, a jego kierowca miał być pod wpływem alkoholu.

– Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej zestaw pojazdów, którym podróżowało trzech mężczyzn. Dwóch z nich znajdowało się na ciągniku, a trzeci siedział na wozie. Kierującym był 39-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Kołaczyce od wielu lat ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Kiedy funkcjonariusze zbadali mężczyznę alkomatem, urządzanie wskazało blisko 2,5 promila. 39-latek w trakcie interwencji przyznał się policjantom do wypicia kilku piw ze swoimi kolegami oraz do tego, że zdawał sobie sprawę ze swoich cofniętych uprawnień – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

jaslo_4

Ciągnik typu SAM, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu, a także nie był ubezpieczony. Funkcjonariusze usunęli pojazd na policyjny parking, a kierującego przewieźli do jasielskiej komendy, gdzie wykonali z nim dalsze czynności.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Dodatkowo musi liczyć się z karą finansową, w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, którym kierował.

Źródło: KPP w Jaśle.

16-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)