REKLAMA

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Otwarcie już w grudniu!

SANOK / PODKARPACIE. Już 1 grudnia zostanie oficjalnie otwarta Mediateka w Sanoku – zapowiedział na oficjalnym profilu burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. Trwają końcowe prace nad Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.

Będzie to nowa, niesamowita, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń dla sanoczan. Mediateka będzie świetnym miejsce edukacyjnym dla osób w każdym wieku, które chcą się dowiedzieć czegoś nowego i spędzić kreatywnie czas – czytamy na profilu burmistrza. 

W budynku trwa instalacja interaktywnych urządzeń. Te dostarczone zostały z Centrum Nauki Kopernik. 

Ścianę zewnętrzną budynku Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności zdobi mural. Jego autorem jest  Arkadiusz Andrejkow.

W Sanoku powstaje jedyna na Podkarpaciu Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w skrócie nazywana SOWĄ. Jest to projekt mający na celu samodzielne eksperymentowanie, które gwarantuje idealne warunki do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Projekt SOWA to platforma zdobywania przez młodych ludzi doświadczeń związanych z szeroko pojętą nauką, pobudzanie wyobraźni, wychodzenie poza codzienne schematy, a także poznawanie otaczającego nas świata.

Sanok jest jednym z 32 miejsc, w których zostaną uruchomione Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Miejscem w który powstanie strefa jest budynek dawnego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Lipińskiego na Posadzie, w którym znajdą się pomieszczenia na eksponaty, czy przestrzeń konstruktorska służąca podejmowaniu wyzwań.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności będzie łączyć ze sobą dwie przestrzenie, warsztatową i wystawienniczą.

W każdej strefie aktywności na wystawie znajdzie się kilkanaście eksponatów. Będą one dotyczyć różnych dziedzin nauki, dzięki czemu zwiedzający będą mogli poznać rozmaite aspekty świata przyrody, takie jak ruch, światło czy ludzki organizm. SOWA będzie także przestrzenią, w której można samodzielnie lub grupowo podejmować wyzwania logiczne, konstruktorskie i inżynieryjne. Na miejscu dostępne będą niezbędne akcesoria do wykonania zadań.

 

Cieszę się, że Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności powstaje właśnie w Sanoku. Mam nadzieję, że po otwarciu będzie to miejsce tętniące życiem i przynoszące spodziewane efekty, a młodzi ludzie chętnie będą tu przyjeżdżać – komentuje na profilu społecznościowym burmistrz Matuszewski.

źródło: oficjalny profil Burmistrza Miasta Sanoka – fb, Red., CNK, gov.pl
fot. red., oficjalny profil Burmistrza Miasta Sanoka – fb

 


15-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)