REKLAMA

RZESZÓW. Ulica Welca na os. Staromieście do przebudowy

RZESZÓW. Ulica Welca na os. Staromieście do przebudowy

Kiedyś część ul. Krogulskiego, po rozbudowie bloków na os. Staromieście drogę nazwano im. Welca. Już niedługo prawie półkilometrowy odcinek tej ulicy, od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym zostanie przebudowany i rozbudowany.

Ostatnie lata os. Staromieście stało się bardzo atrakcyjnym miejscem inwestycyjnym. Powstaje tam dużo zabudowy wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. To właśnie na Staromieściu ma powstać m.in. tak ważna dla miasta inwestycja, jaką jest aquapark.

Miasto stawia na mocny rozwój tego terenu. Gotowa jest już dokumentacja rozbudowy starej drogi i budowa nowej w formie kontynuacji. Lada moment miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy. W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 7 metrów, chodniki (2 m szerokości) i obustronne ścieżki rowerowe (2,5 m szerokości) a także zatoki autobusowe. Ponadto częścią zadania będzie także stworzenie oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej. Jeszcze wiosną tego roku zostanie wybrana firma, która zajmie się tą inwestycją, a na jej realizację będzie miała równy rok od momentu podpisania umowy.

bsz

droga_staromiescie (1)

Zdjęcie: Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa
23-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)