REKLAMA

Policjantka spotkała się z uczestnikami półkolonii (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjantka rzeszowskiej komendy spotkała się z uczestnikami półkolonii. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

1_154

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii, to jeden z priorytetów w działaniach policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci i młodzieży.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, funkcjonariuszka rzeszowskiej komendy spotkała się z dziećmi, które uczestniczyły w półkolonii organizowanej przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzeszowie – pod nazwą „Bezpieczne Ferie z ROSiR”. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Przypomniała także najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Funkcjonariuszka przedstawiła także pracę policjanta, pokazując podstawowe elementy umundurowania oraz przypomniała numer alarmowy wraz z zasadami wzywania pomocy. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po przejściu dla pieszych, szczególnie po zmroku. Dzieci na zakończenie prelekcji otrzymały opaski odblaskowe i ulotki informacyjne o bezpieczeństwie podczas korzystania ze stoków narciarskich.

Policjantka zachęcała także do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”.

2_106

źródło: KMP Rzeszów

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.