REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany dzięki wzorowej postawie 19-latka.

WIDEŁKA. Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który jechał drogą krajową nr 9. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności i wzorowej postawie 19-letniego mieszkańca gminy Głogów Małopolski. 19-latek widząc jadącego „zygzakiem” kierowcę, powiadomił Policję i cały czas jechał za nim, uniemożliwiając mu ucieczkę. Jak się okazało, za kierownicą forda siedział 64-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Wczoraj około godz. 22.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Widełce po drodze krajowej nr 9, porusza się prawdopodobnie pijany kierowca, za którym cały czas, aby uniemożliwić mu ucieczkę, jedzie zgłaszający. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Kierujący fordem zjechał z drogi głównej i zatrzymał się w okolicy kościoła w Widełce. Na miejscu zdarzenia zastano siedzącego za kierownicą forda 64-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz oddalającego się z miejsca innego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być bratem kierującego. Jak ustalono, razem pili oni alkohol. Kierowca forda został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie.

Dzięki godnej naśladowania postawie 19-letniego mieszkańca gminy Głogów Małopolski, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

źródło: Podkarpacka Policja

zdjęcie: pixabay

21-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)