REKLAMA

PIELNIA. Śmierć młodego chłopaka. Podejrzany usłyszał zarzut jazdy po alkoholu (ZDJĘCIA. NOWE INFORMACJE)

PIELNIA / POWIAT SANOCKI. 30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku, a także prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. To efekt pracy śledczych, którzy badają tragiczny wypadek, do którego doszło w nocy z 4 na 5 września br. w miejscowości Pielnia w powiecie sanockim. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

O tragicznym wypadku w Pielni pisaliśmy tutaj: PIELNIA. Śmierć 31-latka. Dwie osoby zatrzymane. Bedzie wniosek o areszt! (ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 września br. około 3:00 nad ranem w miejscowości Pielnia w powiecie sanockim.

Jak doszło do wypadku?

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że trzech mężczyzn spędzało razem czas. Pokrzywdzony miał przekazać znajomym, że wraca do domu. Ci, po jakimś czasie, postanowili wrócić po kolegę. Po drodze miało dojść jednak do wypadku i potrącenia 31-latka na ostrym łuku jezdni. Służby ratunkowe miał powiadomić kierowca samochodu osobowego, natomiast trzeci z mężczyzn, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącony pieszy doznał rozległych obrażeń, między innymi głowy. Nie przeżył.


zdjęcia z miejsca wypadku

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że miał on „dobrze powyżej 1 promila alkoholu w organizmie”.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sanoku i toczy się ono pod kątem artykułu 177 & 2 kodeksu karnego, który mówi o spowodowaniu wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć innej osoby.

6 września prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy dla 30-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Sąd uznał argumenty śledczych za zasadne.

Podejrzany usłyszał zarzut z art. 177 &2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku), 178 &1 w związku z art. 11 &2 kk oraz 178a &1 (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości) – przekazuje nam Marta Leśniak-Popiel, zastępca Prokuratora Rejonowego w Sanoku.

Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszał też trzeci mężczyzn, który brał udział w całym zdarzeniu.

21-latek usłyszał zarzut z art. 162 &1 kodeksu karnego (nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej będącej w niebezpieczeństwie) oraz z art. 239 &1 kk (utrudnianie śledztwa) – informuje prok. Dominika Zubik-Skiba z Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

W tym przypadku, wobec osoby podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnienie tych czynów grozi do 5 lat więzienia.

Zarządzono sekcję zwłok, na ten moment nie są znane wyniki badania. Powołany zostanie również biegły z zakresu ruchu drogowego. Ustalenia specjalistów będą kluczowym dowodem w sprawie.

Śledztwo jest na wstępnym etapie. Cały czas prowadzone są czynności procesowe, między innymi przesłuchania świadków. Zebrane dowody oraz zeznania pozwolą ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Ciężarówka wjechała w busa. Mandat: 1020 zł (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


14-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)