REKLAMA

Ładunek wybuchowy na zaporze w Solinie. Ćwiczenia służb (ZDJĘCIA)

SOLINA / PODKARPACIE. Doskonalenie współpracy miedzy służbami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej o charakterze terrorystycznym było głównym celem ćwiczeń, które w piątkowe popołudnie odbyło się w Solinie i Polańczyku. Na koronie największej w kraju zapory wodnej, na popularnym wśród turystów cyplu Polańczyka oraz na samym Jeziorze Solińskim odbyły się symulacje, podczas których służby mogły ćwiczyć szybkie reakcje na akty terroru.

Symulowane zdarzenia o charakterze terrorystycznym to: podłożenie ładunku wybuchowego na koronie zapory wodnej w Solinie, uprowadzenie statku pasażerskiego oraz wtargniecie uzbrojonych napastników do budynku i zajęcie go.

Prócz Policji w ćwiczeniach uczestniczyły jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, bieszczadzkiego WOPR-u, Państwowej Straży Rybackiej, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Służby Więziennej oraz jednostki służb specjalnych. W ramach przedsięwzięcia używano pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych, łodzi służbowych, a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

W ten sposób, poprzez praktyczne działanie, służby uczą się charakteryzować zagrożenia, dokonywać analizy sił i środków wykorzystywanych do obsługi sytuacji kryzysowych, właściwych procedur na wypadek wystąpienia aktów terroru i zapobiegania takim zdarzeniom.

KPP Lesko


16-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)