REKLAMA

,,Jestem zdrowy, bo jestem aktywny”. Z troską o najmłodszych

,,Jestem zdrowy, bo jestem aktywny” to nazwa ogólnodostępnych zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno -kompensacyjnej, które ruszyły w szkołach podstawowych Gminy Lesko.

Głównym celem projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży oraz profilaktyka wad postawy i włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej.

Zadanie realizowane będzie w oparciu o bazę sportowo rekreacyjną szkół na terenie Gminy Lesko: sale sportowe, przyszkolne boiska sportowe, a także basen Aquarius w Lesku. Uczestnikami zajęć będą uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Łącznie to 62 osoby.

Zajęcia prowadzone będą w zakresie piłki siatkowej, koszykówki i piłki ręcznej. Każda grupa zrealizuje również 10 godzin na basenie. To w sumie 200 godzin, które odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 1 godzinie (60 minut zajęć) przez okres 25 tygodni.

Wartość całkowita realizacji zajęć projektowych wyniesie 30 060,00 zł, z czego 15 000,00 zł Gmina Lesko otrzymała z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

gimnastyka

źródło: UG Lesko

15-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)