REKLAMA

Jazzowa uczta w SDK! Gromkie oklaski dla magicznego trio (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jazzowa uczta w SDK! Gromkie oklaski dla magicznego trio (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami drugi dzień IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku. Festiwalowe wydarzenia przeniosły się na deski Sanockiego Domu Kultury. Publiczność rozgrzało wyjątkowe trio Organ Spot, tworzonego przez: Kajetana Galasa, Szymona Mikę i Grzegorza Masłowskiego. Była to prawdziwa jazzowa uczta, raz po raz nagradzana przez licznie zebraną publiczność gromkimi brawami. Zapraszamy do obejrzenia naszej RELACJI VIDEO. UWAGA! Po koncercie w NIEDZIELĘ, organizatorzy będą zbierać wolne datki na rzecz budowy żłobka i przedszkola we Lwowie dla dzieci, których bliscy zginęli w wyniku działań wojennych.

UWAGA! Po koncercie w NIEDZIELĘ, organizatorzy będą zbierać wolne datki na rzecz budowy żłobka i przedszkola we Lwowie dla dzieci, których bliscy zginęli w wyniku działań wojennych


foto galeria: Emilia Kot

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

Portal Esanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Pomysł na zorganizowanie festiwalu w naszym mieście powstał z potrzeby ożywienia muzyki organowej. Poprzez koncerty w różnych konfiguracjach, chcemy zainteresować odbiorców muzyką organowa, gdyż jest to jeszcze muzyka mało znana – niszowa, w szczególności na naszym terenie. Na tutejszych terenach organy kojarzą się wyłącznie z muzyką religijną – z kościołem – wyjaśnia Łukasz Kot, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Koncerty organowe odbywają się właśnie w kościołach, ponieważ w nich mamy dostęp do instrumentów. Organy to instrument bardzo specyficzny, poza kościołami możemy znaleźć je w budynkach filharmonii, czy w wielkich salach koncertowych.

Wykorzystując potencjał instrumentów organowych w naszym mieście, chcemy pokazać, że organy to nie tylko muzyka religijna, ale mogą one zabrzmieć w połączeniu z innymi instrumentami. Poza solowym brzmieniem organów podczas tegorocznych koncertów będziemy mogli usłyszeć ciekawe połączenia organów z innymi instrumentami: puzonem, skrzypcami, fletem, a także ze śpiewem.

Koncerty odbywać się będą codziennie o godz. 19:00 (z wyjątkiem koncertu inauguracyjnego – 19:30) przez 7 kolejnych dni, od 19 do 26 maja.

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

źródło: Red., materiały nadesłane


21-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)