REKLAMA

GRZEGORZ BRAUN: Unia chce ZAKAZAĆ pieców gazowych! Wymiana instalacji co parę lat?!

Polityk Konfederacji, Grzegorz Braun, udostępnił na swoim profilu na Facebooku grafikę ostrzegającą przed planami Unii Europejskiej. Jak zauważył poseł, UE chce zakazać korzystania nie tylko z pieców węglowych, od czego zaczęło się przed kilkoma laty. Teraz na celowniku są piece olejowe oraz gazowe.

– Eurokraci Domy bez pieców nie tylko węglowych, olejowych, ale także gazowych – oto plan Komisji Europejskiej pod hasłem „REPowerEU”. Projektowane w kręgach unijnych przepisy zakładają, że zakaz miałby obowiązywać już od 2027 roku dla nowych domów, natomiast w przypadku modernizowanych instalacji w starszych domach ograniczenia miałby wejść w życie w 2030 roku – napisał Braun. Przypomniał również, iż retoryka UE oraz państwa jest zupełnie niespójna. Wciąż można dostać dotacje np. na założenie pieców gazowych.

– A przecież w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” wciąż można uzyskać dotację na kotły gazowe. Szacuje się, że w 2021 r. w Polsce było ponad 410 tys. takich urządzeń. Teraz dowiemy się, że i takie piece będą zakazane… – podkreśla polityk.

– Okazuje się, że rozwiązanie, które jeszcze niedawno było uważane za optymalne i ekologiczne już przestaje takim być. Nie da się nadążyć za postępami zielonej ideologii, nikt nie ma tyle pieniędzy, by co parę lat wymieniać wszystkie instalacje w domu.

– W imię zielonej ideologii eurokraci uderzają w rolnictwo, transport, motoryzację, energetykę, a także mieszkalnictwo. Konsekwencją tych działań będzie ubożenie się społeczeństwa i stopniowe dewastowanie kolejnych gałęzi gospodarki. Trzeba powiedzieć stanowcze NIE dla dyktatu UE i uległości rządu PiS! – podsumował w swoim wpisie poseł Grzegorz Braun.

źródło: Facebook/ Grzegorz Braun

04-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)