REKLAMA

GRZEGORZ BRAUN: Niedopuszczalne SZYKANOWANIE nauczycieli za POLSKOŚĆ! (VIDEO)

GRZEGORZ BRAUN: Niedopuszczalne SZYKANOWANIE nauczycieli za POLSKOŚĆ! (VIDEO)

W Tarnobrzegu odbyła się konferencja prasowa oraz protest z udziałem posła Konfederacji, Grzegorza Brauna. Polityk interweniował w sprawie szykanowanej nauczycielki z Niska, Małgorzaty Cisło.

Poseł Grzegorz Braun wraz z uczestnikami protestu stanął pod budynkiem starostwa w podkarpackim Tarnobrzegu. Akcja zgromadziła wiele osób z transparentami i flagami Polski. Powodem zgromadzenia była sytuacja nauczycielki, Małgorzaty Cisło, szykanowanej za swoją postawę w głoszeniu prawdy historycznej i bronieniu polskości.

Pani Małgorzata, nauczycielka matematyki, rozdawała ulotki promujące polskość w trakcie pikiety „Stop ukrainizacji Polski”. Na ulotkach znalazł się postulat o „braku zgody na gloryfikowanie banderowskich zbrodniarzy w Polsce”. Z tego powodu, ukraińscy uczniowie zbojkotowali prowadzone przez nią lekcje i wystosowali przeciwko niej skargę. Pani Małgorzata została również zdyscyplinowana i wezwana na liczne przesłuchania, czym pogwałcono jej prawo do manifestacji poglądów. Kobieta była zmuszona do wzięcia bezpłatnego urlopu, aby móc stawić się na wyjaśnianie sytuacji.

Poseł Grzegorz Braun zaznaczył, iż konieczna jest świadomość tego, co się właściwie wydarzyło. Jak podkreślił, polski nauczyciel w godzinach wolnych od pracy wziął udział w aktywności społeczno-politycznej i za to spotykają go konsekwencje. Wskazał, że jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna.

Jak dodano, protest miał na celu obronę wolności i godności polskich nauczycieli oraz uczniów, jak i sprzeciwienie się dyskryminacji Polaków.

źródło: Facebook/ Grzegorz Braun

17-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)