REKLAMA

GRANICA: Zatrzymano poszukiwanych cudzoziemców

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Brazylijczyka oraz Czecha poszukiwanych przez zagraniczne służby. Ścigani za kradzież z użyciem broni oraz niealimentację odpowiedzą za swoje czyny.

Do pierwszego zdarzenia doszło 7 lipca na przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do odprawy zgłosił się 46-letni obywatel Brazylii. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu brazylijskich służb, które wydały za nim czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież z użyciem broni palnej. Grozi mu ponad 6 lat więzienia.

Dzień później (8 lipca) mundurowi zatrzymali 35-letniego obywatela Czech, który podróżował międzynarodowym pociągiem do Ukrainy. Cudzoziemiec był ścigany przez rodzime służby Europejskim Nakazem Aresztowania. Jego dane figurowały także w bazie Interpol. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, zgodnie z czeskim prawem, grozi mu do 3 lat więzienia.

W obu przypadkach cudzoziemcy zostali tymczasowo aresztowani, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 100 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

14-239249

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. ilustracyjna

10-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)