REKLAMA

GMINA SANOK: „Bohaterom niezłomnym …”. Budowa pomnika w Pakoszówce

PAKOSZÓWKA. Gmina Sanok realizuje projekt pn.: „Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce”, dofinansowany ze środków pozostających w dyspozycji Ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego Miejsca Pamięci i Trwałe Upamiętnienia w Kraju 2023.

Inicjatywa ma upamiętnić bohaterów niezłomnych i być przykładem godnej do naśladowania postawy patriotycznej oraz stać się symbolem wdzięczności społecznej mieszkańców Gminy Sanok pamiętających o swoich lokalnych bohaterach. Dzięki zaangażowaniu i pracy mieszkańców Pakoszówki, przystąpiono do rozbiórki obelisku z lat 80-tych, upamiętniającego ofiary totalitaryzmu hitlerowskiego z Pakoszówki, rozstrzelane 20 marca 1944 r. za udział w ruchu oporu Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. W miejscu wyburzonego, symbolicznego obelisku już wkrótce stanie nowy pomnik wykonany z brązu i kamienia, który zapewni godne upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

źródło: Gmina Sanok

 

14-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)