REKLAMA

Dwa kradzione auta zatrzymane na granicy

PODKARPACIE. Dwa auta poszukiwane przez zagraniczne służby odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Krościenku i Korczowej. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 122 tys. zł.

Do pierwszego zdarzenia doszło 12 marca w przejściu granicznym w Krościenku. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się kierujący skodą obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Skoda została skradziona na terenie Niemiec.

Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. zł został zatrzymany, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Dzień wcześniej podkarpaccy funkcjonariusze SG zatrzymali hyundaia o wartości 22 tys. zł. Autem kierował 39-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Jednak plany cudzoziemca zniweczyli mundurowi, ujawniając nielegalne pochodzenie pojazdu. Jak się okazało, hyundai został skradziony niespełna 2 miesiące temu w Danii i jest poszukiwany przez tamtejsze służby. Pojazd oraz kierowcę przekazano policjantom.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 17 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 1,5 mln zł.

tekst i foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


15-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)