REKLAMA

Wyjątkowe prace. Wystawa akwareli Ady Florek (VIDEO)

Wyjątkowe prace. Wystawa akwareli Ady Florek (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowskim Domu Kultury Galerii Na Strychu miało miejsce otwarcie wystawy akwareli Ady Florek. Malarka zabiera nas w podróż – tam i z powrotem – z rodzinnego miasteczka Brzozowa do Holandii, Niemiec, Francji, aby powrócić w rodzinne strony. Jest to podróż sentymentalna, której towarzyszą wspomnienia i retrospekcje. Wystawa jest czynna do 31 października.

Artystka przedstawia w swoich pracach fragmenty architektury, smaki, zapachy, kolory, które jej towarzyszyły w podróży. Obrazy architektoniczne przybliżają miejsca, w których była, mieszkała albo do których chętnie powracała. Nie są to miejsca przypadkowe, tylko takie, których doświadczyła, które kojarzą się z konkretnymi osobami, odnoszą do nawiązanych relacji, przeżyć i zdarzeń.

Znak rozpoznawczy Ady Florek to perfekcyjna wręcz dbałość o detal. Malarka po mistrzowsku buduje pędzlem oglądaną rzeczywistość, nadając jej dyskretnie i w wysublimowany sposób rys swojego twórczego postrzegania. To sprawia, że odbiorca nie do końca może być pewny, gdzie realizm ustępuje kreacji.
Projekt graficzny: Mirosław Pawłowski

Ada Florek jest akwarelistką – realistką. Mieszka i tworzy w Turzym Polu na Podkarpaciu. Urodziła się w Brzozowie w 1976 roku, uzyskała dyplom z form użytkowych w Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Technikę akwareli odkryła w 2006 roku i od tego czasu jest jej pasją. W swojej twórczości stara się uchwycić prostotę i piękno, które odnajduje w zwykłych przedmiotach i miejscach. Wybór tematu jest dla niej niezwykle istotny. Musi ją zarówno inspirować, jak i stanowić wyzwanie. Niezależnie od tego, czy jest to martwa natura, architektura, czy inny wątek malarski, jej pragnieniem jest nawiązanie kontaktu z widzem i wzbudzenie w nim emocji.

Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii, Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

materiały nadesłane

10-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)