REKLAMA

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i Haitańczyk z fałszywką zatrzymani na granicy państwa! (FOTO)

PODKARPACIE. Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG zatrzymali przestępcę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, oraz obywatela Haiti posługującego się podróbką francuskiego tytułu pobytowego.

14-206081

Oba zdarzenia miały miejsce na drogowym przejściu granicznym Korczowej.

27 grudnia zatrzymano 41-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemiec był w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

Poszukiwano go w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, która m.in. wprowadzała na rynek UE znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Decyzją sądu mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym. Wszczęte zostało postępowanie ekstradycyjne.

Z kolei 25 grudnia, w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski zatrzymano 34-letniego obywatela Haiti. Mieszkaniec karaibskiej wyspy przedstawił paszport wydany w jego ojczyźnie oraz francuski tytuł pobytowy. Strażnicy graniczni zakwestionowali autentyczność dokumentu uprawniającego do pracy i zamieszkania na terytorium Francji.

Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono fałszerstwo. W dokumencie brakowało wielu elementów zabezpieczających. Mężczyzna usłyszał zarzuty wykorzystania fałszywego dokumentu i próby nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznał.

Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dodał, że zamierzał dotrzeć do Francji, do swojej partnerki. Wcześniej przebywał w Turcji i tam kupił kartę pobytu, za którą zapłacił 1000 euro. Straż Graniczna wydała cudzoziemcowi decyzję o odmowie wjazdu i zawróciła na Ukrainę.

źródło: BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Psycholog demaskuje tajniki manipulacji i inżynierii społecznej tvPolska

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.