REKLAMA

Obywatele Ukrainy zawróceni. Posłużyli się fałszywymi wynikami testów covidowych!

PODKARPACIE. W Krościenku Straż Graniczna ujawniła fałszywe, negatywne wyniki testów na koronawirusa. Posłużyli się nimi obywatele Ukrainy podróżujący do Polski.

Cztery kobiety oraz mężczyzna — obywatele Ukrainy, zgłosili się wczoraj (20 stycznia) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Krościenku. Podróżując wspólnie samochodem, jechali w cech turystycznych i na zakupy.

Oprócz paszportów biometrycznych do kontroli przedstawili negatywne wyniki na obecność koronawirusa. Strażnik graniczny weryfikujący dokumenty od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości.

– Z przedstawionych zaświadczeń wynikało m.in., że testy zostały wykonane we Lwowie 21 stycznia w godzinach popołudniowych, czyli kilkanaście godzin po prowadzonej właśnie kontroli granicznej – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na swojej stronie internetowej.

Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze świadków, otrzymali odmowy wjazdu i zostali zawróceni na Ukrainę. Ostatecznie laboratorium, które rzekomo wystawiło zaświadczenia zaprzeczyło, aby kontrolowani cudzoziemcy kiedykolwiek wykonywali tam testy. Decyzję o konsekwencjach prawnych wykorzystania fałszywek podczas kontroli podejmie sąd.

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych 15 podrobionych dokumentów covidowych, w tym jeden certyfikat przedstawiony przez obywatela Polski. W 2021 roku ujawniono łącznie 17 takich dokumentów.

źródło: BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ: KoronaProtest w Lublinie. SZOKUJĄCE słowa ratownika medycznego tvPolska.pl

24-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.