REKLAMA

Nie da się naprawić zniszczonych włosów. Ale oto co możesz zrobić

Bardzo zniszczone włosy to częsty problem i wiele osób nie wie jak sobie z nim poradzić. W tym artykule podamy kilka wskazówek jak dbać o zniszczone włosy, aby wyglądały i czuły się jak najlepiej.

Co niszczy włosy?

Istnieje wiele czynników, które mogą uszkodzić włosy, w tym stylizacja termiczna, rozjaśnianie i zabiegi chemiczne. Częste wykonywanie tych czynności z czasem uszkadza trzon włosa i prowadzi do jego wysuszenia, łamliwości i zniszczenia. Nie da się naprawić uszkodzonych włosów, ale można zrobić kilka rzeczy, by zminimalizować szkody i zachować ich lepszy wygląd.

Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać uszkodzeniom włosów:

  • Ogranicz stylizację ciepłem. Jeśli musisz użyć gorącego urządzenia, ustaw najniższą z możliwych temperaturę i zabezpiecz włosy produktem chroniącym przed wysoką temperaturą.
  • Unikaj nadmiernego rozjaśniania i mocnych zabiegów na włosach. Jeśli farbujesz włosy, trzymaj się odcieni zbliżonych do Twojego naturalnego koloru.
  • Bądź delikatna dla swoich włosów. Unikaj szarpania przy szczotkowaniu i tapirowania, a z mokrymi włosami obchodź się ostrożnie.
  • Regularnie myśl o tym jak wzmocnić włosy, stosuj odżywki głęboko nawilżające i maski, które pomogą odżywić i naprawić włosy.
  • Ogranicz ilość czasu spędzanego na słońcu. Promienie UV mogą uszkodzić włosy i mocno je przesuszyć.
  • Zainwestuj w dobrej jakości szampon i odżywkę, które zregenerują włosy i pomogą zapobiec ich uszkodzeniu.

Rodzaje uszkodzeń włosów

Bardzo zniszczone włosy mają często widoczne rozdwojone końcówki. Pojawiają się, gdy naruszona zostaje zewnętrzna warstwa ochronna łodygi włosa, narażając wewnętrzne warstwy na uszkodzenia. Może to być spowodowane nadmiernym szczotkowaniem, stylizacją termiczną lub zabiegami chemicznymi. Rozdwojone końcówki są bardzo trudne do naprawienia, a jedynym sposobem jest ich częste podcinanie.
 
Uszkodzenia termiczne powstają, gdy włosy są wystawione na działanie wysokiej temperatury, która może pozbawić je naturalnej wilgoci i sprawić, że staną się matowe, kruche i podatne na złamania. Uszkodzenia termiczne mogą być spowodowane używaniem gorących urządzeń, takich jak lokówki i suszarki, lub długim spędzaniem czasu na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Takim uszkodzeniom można zapobiegać stosując spraye termoochronne oraz chroniąc włosy przed słońcem.
 
Uszkodzenia chemiczne powstają, gdy ostre zabiegi chemiczne pozbawiają włosy naturalnej wilgoci i protein. W efekcie włosy stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku. Mogą być spowodowane rozjaśnianiem, farbowaniem, prostowaniem lub trwałą. Można zapobiegać ich zniszczeniu, stosując minimalną ilość takich zabiegów. 
 
Jeśli masz bardzo zniszczone włosy, nie rozpaczaj! Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wzmocnić swoje pasma. Przy odrobinie troski i uwagi, możesz mieć je silne i błyszczące.

Podsumowanie

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie myślisz, że gdy włosy są zniszczone, nie ma już powrotu. Ale to niekoniecznie prawda! 
 
Nie da się ukryć, że słabe włosy są uciążliwe. Jednak stosując się do wskazówek zawartych w tym artykule, dowiesz się jak wzmocnić włosy, zminimalizować szkody i podjąć kroki, by zapobiec ich ponownemu wystąpieniu w przyszłości. Nie rozpaczaj więc, jeśli masz słabe włosy – jest nadzieja! Wystarczy, że będziesz cierpliwa, delikatna dla swoich włosów i zastosujesz się do poniższych wskazówek.

1_138

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

19-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: