REKLAMA

Młody mężczyzna potrącony przez pociąg! (ZDJĘCIE)

PODKARPACIE. W sobotę, 21-latek został potrącony przez pociąg. Do poważnej sytuacji doszło w miejscowości Trześń. Młody mężczyzna uprawiał jogging na moście kolejowym. Biegnąc obok pociągu, prawdopodobnie został uderzony przez boczne schodki, przewrócił się, a jago stopa wpadła pod koła maszyny. Mężczyzna stracił palce u stopy.

303-239035

Do wypadku doszło w sobotę, przed godz. 18, w miejscowości Trześń w gminie Gorzyce. Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mężczyzna, biegając na moście kolejowym, został potrącony przez pociąg relacji Przemyśl-Warszawa Wschód. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie amputowano mu trzy palce u stopy. Prawdopodobnie młody mężczyzna, biegnąc obok pociągu, został uderzony przez boczne schodki prowadzące do lokomotywy, przewrócił się i jego stopa wpadła pod koła maszyny.

Policjanci ustalili, że maszynista był trzeźwy. W pociągu podróżowało około 200 pasażerów. Nikt z tych osób nie odniósł obrażeń.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniać funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzycach.

Pamiętajmy o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowych!   

  •     Przekraczamy tory na wyznaczonych przejściach i przejazdach kolejowych!
  •     Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do samochodów, pieszych oraz pojazdów uprzywilejowanych.
  •     Dzisiejsze pociągi są cichsze niż w przeszłości. Wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg zawsze jest bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.
  •     Nie wjeżdżaj na przejazd, gdy widzisz zbliżający się pociąg. Nawet, gdy wydaje Ci się, że jest wystarczająco daleko!
  •     Wjazd na przejazd jest możliwy dopiero po całkowitym podniesieniu rogatek oraz wyłączeniu sygnalizacji przejazdowej!

źródło: KMP Tarnobrzeg

25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.