REKLAMA

LESKO: Powstanie taras widokowy na Bieszczady (WIZUALIZACJA)

LESKO / PODKARPACIE. Baszta, jedno z piękniejszych miejsc w Lesku. Teren liczy kilka hektarów, a ze szczytu wzgórza rozpościerają się piękne widoki. Atrakcyjności dodaje temu miejscu sąsiedztwo XVI-wiecznego Zamku Kmitów i rzeki San.

Nie od dziś leży nam na sercu przywrócenie świetności tego miejsca. Burmistrz Adam Snarski od początku kadencji zabiega o to, by na nowo obudzić je do życia. Przed laty biegły tędy trasy pieszo-rowerowe, z których chętnie korzystali zarówno mieszkańcy i turyści, jak i miłośnicy sportów ekstremalnych – rowerzyści i paralotniarze, którzy pierwsze swoje loty wykonywali właśnie ze szczytu Baszty.

– Jesteśmy gminą turystyczną i takie właśnie inwestycje są nam bardzo potrzebne. Każda osoba w Lesku związana w sposób bezpośredni lub pośredni z tą branżą zna wartość takich inicjatyw, a wzgórze Baszta ma ogromny potencjał warty wykorzystania. (…) Został ogłoszony przetarg na “Budowę tarasu widokowego, ścieżki turystycznej oraz oświetlenia zewnętrznego z elementami małej architektur. To nie ostatnia inwestycja związana z uatrakcyjnieniem oferty turystycznej naszej gminy, o kolejnych już niebawem będziemy informować – informuje Urząd Miasta i Gminy Lesko.


11-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)