REKLAMA

Gdzie kupić szybko ubezpieczenie turystyczne online?

Ubezpieczenie turystyczne to kwestia, o którą należy zadbać przygotowując się do każdego wyjazdu – szczególnie tego zagranicznego. W zależności od wybranej opcji gwarantuje ono rozszerzoną pomoc medyczną, a także prawną czy informacyjną. Polisę trzeba opłacić nawet, jeśli wybierasz się tylko na krótki city break. Zobacz, gdzie szybko wykupisz ubezpieczenie online.

Do czego potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne?

Polisa na wyjazd to gwarancja, że w razie nieprzewidzianych wypadków nie będziesz pokrywać kosztów leczenia czy innych szkód z własnego portfela. Pomoc lekarska, transport medyczny, rehabilitacja czy nawet wizyta u specjalisty może bardzo słono kosztować. Opłacając ubezpieczenie turystyczne oszczędzisz sobie straty pieniędzy. Szczególnie warto wykupić szeroki pakiet usług medycznych, gdy lecisz do krajów, w których leczenie jest kosztowne – np. do Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.
Ochrona przydaje się także w sytuacji, gdy zostaniesz okradziony, twój bagaż ulegnie zniszczeniu, samolot się opóźni albo z jakiegoś względu będziesz musiał skrócić urlop. Na te wszystkie okoliczności można się zabezpieczyć, wybierając odpowiednią polisę. Ubezpieczenie turystyczne to również absolutny must have w czasie wyjazdów z dziećmi.

Gdzie szybko wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając się na wakacje, w ferworze planowania i pakowania, możesz zapomnieć o opłaceniu ubezpieczenia. Może zdarzyć się też tak, że wykupisz wycieczkę w opcji last minute z wylotem w kolejnym dniu. Na szczęście, są sposoby na to, aby nawet w takiej sytuacji nie zostać bez ubezpieczenia.

Nie musisz pędzić do ubezpieczyciela i opłacać polisy na miejscu. Dużo szybciej i wygodniej zorganizujesz ubezpieczenie turystyczne przez internet w rankomat.pl. Korzystając z rankingu i kalkulatora, porównasz ceny i sprawdzisz, które warianty ochrony szczególnie ci się przydadzą.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Najlepiej jest ubezpieczyć się na różne przypadki – w trakcie urlopu grozi nam przecież nie tylko uszczerbek na zdrowiu, ale i inne, mało przyjemne zdarzenia. Co zatem zawrzeć w polisie?

  • Sumę gwarantowaną kosztów leczenia – to najważniejsza pozycja w ubezpieczeniu. Od niej zależy, do jakiej kwoty twoje leczenie będzie opłacone przez ubezpieczyciela.
  • Ubezpieczenie NNW – pokryje ono koszty rehabilitacji, a nawet odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.
  • Ratownictwo – to szczególnie ważne, jeśli wybierasz się na wyjazd ze sportowymi aktywnościami. W razie wypadku otrzymasz transport do szpitala, a nawet do miejsca zamieszkania.
  • Ubezpieczenie OC – to gwarancja, że w razie uszkodzenie czyjegoś mienia, ubezpieczyciel pokryje koszty. To ważna pozycja podczas wyjazdów z dziećmi.

Po wykupieniu wakacyjnego wyjazdu prawdopodobnie wpadniesz w wir zakupów, planowania miejsc do zwiedzenia i sprawdzania lokalnych atrakcji. Nie zapomnij natomiast o ubezpieczeniu! Polisa zapewni ci spokój podczas podróży, a w razie nieszczęśliwych wydarzeń pomoże w pokryciu kosztów.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

13-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: