REKLAMA

BRZOZÓW: Szkoła Legislacji Administracyjnej rozpoczęła działalność! (VIDEO, FOTO)

BRZOZÓW: Szkoła Legislacji Administracyjnej rozpoczęła działalność! (VIDEO, FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Brzozowie odbyła się inauguracja Podkarpackiej Szkoły Legislacji Administracyjnej połączona z ogólnopolską konferencją naukową nt. Współczesne problemy i wyzwania legislacyjne.

Podkarpacka Szkoła Legislacji Administracyjnej to autorski projekt pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, którego celem jest wsparcie samorządu terytorialnego w obszarze tworzenia prawa miejscowego. Jest on realizowany przez Wojewodę Podkarpackiego we współpracy z Rządowym Centrum Legislacji. Przewodniczącym Komitetu Naukowego Szkoły został prof. UP dr hab. Czesław Kłak – członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów oraz zastępca dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, który jest również autorem projektu, jego założeń i celów realizacji. W ramach Podkarpackiej Szkoły Legislacji Administracyjnej raz w miesiącu odbywać się będą zajęcia dla pracowników samorządowych z zakresu m.in. systemu źródeł prawa, wymogów proceduralnych aktów prawa miejscowego i zasad ich tworzenia, a także odpowiedzialności karnej funkcjonariuszy publicznych. Prowadzić je będą wybitni specjaliści z zakresu legislacji, a także praktycy. Jest to jedyne w Polsce przedsięwzięcie tego rodzaju, dedykowane wsparciu działalności samorządu terytorialnego w obszarze tworzenia prawa.

Po konferencji odbyło się spotkanie z młodzieżą nt. „Aktualne wyzwania dla bezpieczeństwa na przykładzie województwa podkarpackiego”, realizowane w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji przy Wojewodzie Podkarpackim. Od roku szkolnego 2022/2023 do tej inicjatywy Wojewody Podkarpackiego dołączyły szkoły z Brzozowa.


13-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)