REKLAMA

Wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne (ZDJĘCIA)

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A4 . Kierujący mazdą, obywatel Francji, nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policja apeluje o ostrożność.

W piątek około godz. 20, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A4 pomiędzy miejscowościami Nienowice, a Święte. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 56-letni obywatel Francji kierując mazdą, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Na szczęcie w wyniku tego zdarzenia 26-latek oraz pasażerka tego pojazdu nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Pamiętajmy o dostosowywaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Deszcz, śnieg czy mgła zawsze powinny zwiększyć naszą czujność i prowadzić do zmniejszenia prędkości. Autostrady to teoretycznie najbezpieczniejsze drogi, ale ze względu na rozwijane na nich prędkości najmniejszy popełniony przez nas błąd może kosztować ludzkie życie, a zatem kluczową sprawą jest przede wszystkim zdrowy rozsądek.

303-220204

303-220203

źródło: KPP Jarosław

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.