REKLAMA

Warunki pogodowe zaczęły się pogarszać. Interweniowali GOPR-owcy (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Jak informują ratownicy GOPR miniony weekend należał do spokojnych, pomimo tego, iż w Bieszczady przyjechało sporo turystów. Spokojnie, ale to nie znaczy, że pomoc GOPR-owców nie była konieczna.

– Pomagaliśmy dwóm paniom (19 bm.), które poruszały się na nartach skiturowych szlakiem z Wołosatego przez Bukowe Berdo i tu około godz. 16.30 postanowiły wezwać pomoc, ponieważ warunki pogodowe zaczęły się pogarszać, zbliżała się noc a one nie były przygotowane do nocnej wędrówki. Po dotarciu ratowników ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych, obie panie bezpiecznie sprowadzono do Mucznego – relacjonują GOPR-owcy.

W niedzielę (21 bm.) około godziny 15.00 wpłynęło z kolei zgłoszenie od mężczyzny, który będąc na Przełęczy Srebrzystej na Połoninie Wetlińskiej, upadł i doznał złamania kończyny górnej. – Również i w tym przypadku po dojeździe ratowników ze Stacji w Ustrzykach Górnych, zaopatrzono pana i zwieziono na Przełęcz Wyżną – podają ratownicy. 

foto: GOPR Bieszczady / fb

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.