REKLAMA

Trwa akcja poszukiwawcza zaginionego z Sanoka. Użyto drona i łodzi motorowych

SANOK, SOLINA / PODKARPACIE. W akcje poszukiwania 34-letniego Mariusza Klimkowskiego z Sanoka włączył się Legion Gerarda – Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która przez 9 godzin prowadziła rekonesans. Obecnie Policja poszukuje młodego człowieka, głównie na terenie powiatu leskiego.

Zaginiony Mariusz Klimkowski wyszedł w czwartek 7.10.2021 między godz. 12:30 a 15:00 z domu na przejażdżkę rowerową. Do tej pory nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni krewni rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Grupa Gerarda wkroczyła do akcji

Ratownicy z Grupy Gerarda przystąpili do działań w dniu 9 października. Legion Gerarda zrzesza wolontariuszy, ratowników medycznych i pierwszej pomocy. Niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Poszukiwania rozpoczęły się od godziny 19:00. Po przeprowadzonym wywiadzie z rodziną, zostały sprawdzone okolice miejsca zamieszkania zaginionego oraz tereny, na których często przebywał. Mimo starań ratowników nie udało się odszukać zaginionego. Działania przerwano około godziny 3.

Na zdjęciu Mariusz Klimkowski. Rysopis: Wzrost: ok. 165 cm. Włosy: blond, krótko ścięte.

W poszukiwania zaangażowane są różne służby i sprzęt

Dzisiaj poszukiwania, podjęte przez Policję realizowane są przede wszystkim na terenie powiatu leskiego. Jest to ich kontynuacja. Wczoraj policjanci z Leska i Sanoka przeszukiwali tereny leśne i akwen. Wykorzystano drona i łodzie motorowe. Akcję koordynuje Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. Wspomaga ja KPP w Lesku, GOPR i inne służby.

Jak informuje komisarz Monika Hędrzak, rzecznik prasowy KPP w Sanoku, poszukiwania w gminie Solina mają związek z odnalezieniem przedmiotów osobistych poszukiwanego. Dzisiaj akwen będzie przeszukiwany przez grupę ratownictwa wodno-nurkowego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

– Sprawdzamy każdy sygnał – podkreśla komisarz Hędrzak. – Apelujemy też do wszystkich, jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat zaginionego, proszony jest kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku 47 829 63 10 lub 112.

Grafika poglądowa

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.