REKLAMA

Trudne warunki na bieszczadzkich drogach

Duże opady śniegu i minusowe temperatury powodują, że warunki na drogach są trudne. Kierujący muszą pamiętać, że na śliskiej nawierzchni, droga hamowania znacznie się wydłuża. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Duże opady śniegu i minusowe temperatury powodują, że warunki na drogach są trudne. Śliska nawierzchnia wymusza na nas zmianę techniki jazdy. W takich warunkach nadmierna prędkość, wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, staje się dużo bardziej niebezpieczne. Aby nie przyczynić się do spowodowania kolizji czy wypadku, kierujący powinien jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Szczególnie uważać trzeba na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Uważajmy przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Apelujemy także do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących, jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku. Obecnie niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy zawieszka sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni.

Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.


Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji

KPP Lesko

14-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)