REKLAMA

Sezon zakończony! Spotkanie na pasterskim szlaku (ZDJĘCIA)

Wraz z nadejściem złotej jesieni na zakończenie sezonu pasterskiego w minioną sobotę tj. 2 października br. w Osławicy przy Bacówce u Franosa zorganizowano „SPOTKANIE NA PASTERSKIM SZLAKU – OSAD w OSŁAWICY”.

Tradycyjnie owce powróciły z pasm górskich, gdzie wypasały się przez całe lato. Osad w Osławicy stał się dobrą okazją do świętowania i promocji rzemiosła tradycyjnego, wyrobów regionalnych oraz muzyki ludowej.

Wydarzenie kulturalne rozpoczęło się od nawoływania trąbity do przybycia owiec i powitania gości przez bacę Władysława Franosa, gospodarza Bacówki na Osławicy. Uczestnicy imprezy mieli okazję zasmakować pajdy swojskiego chleba z bryndzą, którą przygotowywał we własnej osobie wojewoda wołoski. Oprawę artystyczną zapewniły zespoły folkowe „Inula” i „Kapela Wałasi” z Beskidu Śląskiego, zaś imprezę poprowadził znany aktor teatralny i filmowy – Stanisław Jaskułka.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje, jak: spacer zielarski poprowadzony przez Jolantę Harnę, strzelanie z łuku, degustacje regionalnych potraw, czy stoiska tradycyjnego rękodzielnictwa.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców gminy Komańcza, ale również pobliskich miejscowości, turystów z Polski i świata.

źródło: GOK w Komańczy
foto: Grzegorz Gąska


05-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.