REKLAMA

Powstanie zakład produkcyjny w Stalowej Woli. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee (ZDJĘCIA)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee w Stalowej Woli. Szef polskiego rządu podczas uroczystości wręczył decyzję o wsparciu budowy fabryki produkującej folię miedzianą. Zakład produkcyjny powstanie w Stalowej Woli.
IMG_0862-770x400

W Stalowej Woli powstanie nowoczesny zakład produkujący folię miedzianą wykorzystywaną w akumulatorach elektrycznych samochodów. Zakład ma wytwarzać 50 tys. ton folii rocznie, a produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2024 roku. Budowa zakładu koreańskiej spółki SK Nexilis wchodzącej w skład Grupy SKC ma ruszyć już w roku 2022. W sumie Koreańczycy zamierzają zainwestować na początek około 3 mld złotych. To największa zagraniczna inwestycja w Polsce Południowo-Wschodniej.

Nowa koreańska inwestycja w Polsce

    – To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczejwskazywał premierPolacy mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce.

17e

To właśnie w naszym kraju zostanie wybudowana kolejna fabryka produkująca folię miedzianą. To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 000 ton folii rocznie. Nowa inwestycja to miejsca pracy i rozwój okolicy, ale też działanie na rzecz środowiska. Folia miedziana to jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

    – Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do transferu technologii i rozwoju kadr. Pamiętajmy, że e-mobilność to teraz globalny trend, a Polska jest niezmiernie ważnym ogniwem w tym łańcuchu dostaw – zwrócił uwagę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Drynda.

Skalę planowanej inwestycji podkreślił wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Paweł Kolczyński:

    – Około 3 miliardy złotych nakładów inwestycyjnych, kilkaset nowych miejsca pracy, nowoczesna technologia i nowoczesne rozwiązania przemysłowe to olbrzymia szansa dla Stalowej Woli i całego Podkarpacia. To największa inwestycja greenfieldowa jaka miała miejsce w zarządzanej przez nas Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej właśnie na Podkarpaciu.

Nowe inwestycje to rozwój Polski

Inwestycje takie jak ta w Stalowej Woli wpisują się w założenia Polskiego Ładu, wzmacniając rynek naszego kraju, dzięki zagranicznym partnerom. Polski Ład to strategiczny program rozwoju gospodarki dla dobra polskich obywateli – pracowników i pracodawców. Dzięki działaniom rządu, szybkiemu rozwojowi np. infrastruktury drogowej czy energetycznej inwestorzy świetnie odnajdują się w naszym kraju. Jak podkreślał premier, powoduje to historycznie niski poziom bezrobocia.

PUW Rzeszów, UMWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska


19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.