REKLAMA

Pomoc z tarcz to fikcja. Konfederacja: Te dane są dramatyczne! (VIDEO)

|

Pomoc z tarcz to fikcja. Konfederacja: Te dane są dramatyczne! (VIDEO)

Ponad 86% punktów gastronomicznych nie otrzymało jak dotąd żadnej pomocy. Tak wynika z ostatnich oficjalnych danych wiceszefa Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosza Marczuka, który na początku miesiąca zaraportował, że pomoc z Tarczy 2.0 PFR otrzymało 10,3 tysiąca punktów gastronomicznych. Podobna sytuacja jest branży fitness. Z konferencją w tym temacie wyszli posłowie Konfederacji, którzy zaznaczają, że te dane całkowicie zaprzeczają propagandzie rządu.

Poseł Jakub Kulesza: – W ramach tarczy 2.0 z 76 tysięcy punktów gastronomicznych, które istniały (teraz ta liczba jest na pewno mniejsza z uwagi na bankructwo części z nich), pomoc dostało tylko 10 tysięcy. To znaczy, że 86% punktów gastronomicznych nie dostało żadnej pomocy.

Kulesza powołał się także na informacje przedstawione przez Polską Federację Fitness. – Według danych PFF aż 85% przedsiębiorstw z tej branży nie dostało żadnej pomocy z tarczy 2.0.

Poseł Robert Winnicki: – Tarcze proponowane przez rząd mogły być próbą wyjścia z sytuacji na miesiąc czy dwa. Nie działają w sytuacji, w której od roku sparaliżowana jest cała gospodarka. (…) Nie ma bezpośrednio udowodnionej korelacji między lockdownem gospodarczym, a taką czy inną liczbą zakażeń.

konf1_2

– Należy rozumnie otwierać gospodarkę, a nie podejmować chaotyczne działania – Robert Winnicki przypomniał piątkową wizytę w Białymstoku, kiedy chciał dokonać interwencji poselskiej w siedzibie białostockiego Sanepidu. Przedstawiciele tej placówki nie wydali zgody, dlatego poseł Konfederacji zadzwonił po służby mundurowe. W końcu poseł został wpuszczony do środka, gdzie domagał się wyjaśnień w sprawie bezprawnych działań Sanepidu wobec podlaskich przedsiębiorców.

Komentarza udzielił także dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk: – Te dane są dramatyczne! Rządzący całkowicie bezprawnie zakazali działalności tysiącom przedsiębiorców, dziurawe tarcze są kpiną a nie pomocą, a te firmy, które desperacko walczą o przetrwanie i otwierają się wobec nielegalnych obostrzeń władza szczuje całym aparatem państwa, na czele z policją, sanepidem czy skarbówką. To przepis na zamordowanie wielu branż gospodarki.

materiały nadesłane

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline