REKLAMA

Pijany kierowca BMW schwytany! Ujął go świadek zdarzenia

PODKARPACIE. Jak informuje Komenda Policji, 21-letni kierowca BMW został zatrzymany przez świadka. Zatrzymany prowadził samochód mając w organizmie 1,64 promila alkoholu. Dodatkowo, cofając samochód uszkodził prawidłowo zaparkowanego opla. 21-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do dyżurującego funkcjonariusza jarosławskiej komendy po godzinie 9. W Jarosławiu na Placu Bożnic doszło do kolicji drogowej. W zgłoszeniu podkreślono, iż kierujący pojazdem może być nietrzeźwy. Na miejscu policjanci drogówki ustalili, iż kierujący BMW mężczyzna uderzył w zaparkowanego prawidłowo opla. Do kolizji doszło, gdy nietrzeźwy cofał samochód. Świadek sytuacji niezwłocznie zareagował i podszedł do BMW. Czując alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policję.

Jak informuje podkarpacka policja, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy BMW. Alkomat wykazał w organizmie 21-latka 1,64 promila alkoholu. Młody kierowca odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Jak przypominają policjanci, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości „grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna”. 21-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Co istotne, na słowa uznania zasługuje świadek zdarzenia. „Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób” – podkreślają podkarpaccy funkcjonariusze.

08-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)