REKLAMA

Niebezpieczne znalezisko w Brzezinach. Powiadomiono saperów

PODKARPACIE. Na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego, podczas prac ziemnych, został znaleziony granat moździerzowy. O niebezpiecznej pozostałości, prawdopodobnie z czasów wojny, powiadomiła mieszkanka Brzezin. Do czasu przyjazdu saperów miejsce znalezienia niewybuchu zabezpieczają policjanci.

303-232059
Wczoraj po godz. 11, policjanci ropczyckiej komendy zostali powiadomieni, że podczas prac ziemnych, na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny, został znaleziony niewybuch. Funkcjonariusze ustalili, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał na niewielkiej głębokości i został odsłonięty podczas prac związanych z melioracją wodną. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko i powiadomili saperów. Do czasu przyjazdu patrolu minerskiego, miejsce odnalezienia niewybuchu bedzie zabezpieczane przez mundurowych.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Jeśli jest to możliwe, takie miejsce do czasu przyjazdu Policji, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

KPP Ropczyce


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

16-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)