REKLAMA

Nie dostosował prędkości. Tir w rowie

PODKARPACIE. Niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych było przyczyną utraty panowania nad pojazdem, a następnie wjechaniem do przydrożnego rowu. Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, po godz. 12 w miejscowości Tryńcza. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sieniawie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 32-letni obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Kierujący samochodem był trzeźwy, policjanci ukarali go mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autem w zmiennych warunkach atmosferycznych. Przypominamy, opady deszczu oraz śliska nawierzchnia powoduje zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

KPP Przeworsk

31-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.