REKLAMA

Kupił prawo jazdy przez Internet. 36-latek z zarzutami!

PODKARPACIE. Posługiwanie się podrobionym dokumentem – to zarzut jaki usłyszał 36-letni mężczyzna. W trakcie kontroli drogowej, prawo jazdy, którym posługiwał się mężczyzna, wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszek, co do jego autentyczności. Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a prawo jazdy kupił przez Internet.

POL

W miniony czwartek, przed południem, w miejscowości Zarzecze, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli opla vivaro. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W trakcie kontroli, podejrzenie funkcjonariuszek wzbudził dokument uprawniający mężczyznę do kierowania pojazdami. Dociekliwość policjantek sprawiła, że mężczyzna przyznał, że prawo jazdy kupił przez Internet, a uprawnień do kierowania nigdy nie posiadał.

36-latek został przewieziony do komendy. Mundurowe sprawdziły prawo jazdy pod lampą UV. Okazało się, że na dokumencie zastosowano nieprawidłową czcionkę, a także brakowało wymaganych hologramów.

Mężczyzna usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał karze. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Nisko


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla mediów podczas szczytu COP26

tvPolska.pl

03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.