REKLAMA

Kontrowersyjny wywiad burmistrza Matuszewskiego. „Nie ma sklepów, nie ma życia”. „Sypialnia” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Kontrowersyjny wywiad burmistrza Matuszewskiego. „Nie ma sklepów, nie ma życia”. „Sypialnia” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek w pięciu wydaniach serwisów informacyjnych na antenie Polsatu lub Polsatu News, w tym w głównym wydaniu „Wydarzeń” o 18:50, emitowano materiały dotyczące toczącej się procedury poszerzenia granic Sanoka o trzy sołectwa: Bykowce, Zabłotce i Trepcza. Wypowiadali się mieszkańcy wsi oraz burmistrz Tomasz Matuszewski. Podczas rozmowy z reporterką ogólnopolskiej stacji, włodarz miasta wypowiedział kilka kwestii, które wzbudziły kontrowersje i spore emocje. Słowa o braku sklepów i braku życia oraz o „sypialni” wokół Sanoka są szeroko komentowane w przestrzeni publicznej. Zobaczcie VIDEO z głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu.

Jak informowaliśmy wczoraj: SANOK. Sprzeciw mieszkańców wsi usłyszy cała Polska. Polsat w Zabłotcach (VIDEO, ZDJĘCIA), w Zabłotcach odbyła się kolejna pikieta mieszkańców walczących o to, aby ich sołectwa nie zostały wchłonięte do Sanoka, jak tego chcą włodarze miasta. Na miejscu pojawiła się kamera telewizji Polsat. Reporterka ogólnopolskiej stacji przeprowadziła wywiady z mieszkańcami.

Materiały były emitowane w czwartek kilkukrotnie w Polsacie i Polsacie News, w tym w głównym wydaniu „Wydarzeń”. Nieco się od siebie różniły. W każdym pojawiały się nowe treści. Chyba najwięcej emocji wywołał wieczorny reportaż z 18:50, kiedy z ust burmistrza Tomasza Matuszewskiego można było usłyszeć słowa o sklepach, życiu i sypialni. Szczegóły w materiale VIDEO.

Przypomnijmy, że zgodnie z procedurą, Rada Ministrów ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poszerzenia miasta do końca lipca. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja ma zapaść dzisiaj, być może jeszcze przed południem.


Burmistrz Tomasz Matuszewski na antenie Polsatu. „Wydarzenia” z 29.07.2021. Screen z video


Wczoraj przed kamerą Polsatu wypowiadali się młodsi i starsi mieszkańcy wsi. Wyrażali swój kategoryczny sprzeciw przeciwko włączeniu ich sołectw do Sanoka. To kolejna odsłona protestów mieszkańców podsanockich sołectw. Walczą oni o zachowanie dotychczasowego statusu ich miejscowości. To już ostatnie dni na próby zaznaczenia swojego zdania i przypomnienia decydentom o wynikach konsultacji społecznych. Przypomnijmy, że w konsultacjach wypowiedziało się 72% mieszkańców 9 wsi, których włączenia chciał burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. Ponad 98% mieszkańców wyraziło zdanie, że nie chce przyłączenia do miasta. Z kolei jeśli chodzi o konsultacje wśród sanoczan, frekwencja wyniosła 3,77%, a za powiększeniem miasta opowiedziało się 61% respondentów.

Mieszkańcy Zabłociec nagrali teledysk. „Będziemy walczyć. Nie poddamy się!” (VIDEO)

Dwa dni temu mieszkańcy wybrali się kilkudziesięcioosobową grupą pojechali do Warszawy, aby wyrazić swoje zdanie w formie pikiety. Kilku reprezentantów całej grupy zostało wysłuchanych przez przedstawicieli rządu. WARSZAWA: Trwa protest mieszkańców Bykowiec, Zabłociec i Trepczy (VIDEO).

ZDJĘCIA z wczorajszej pikiety w ZabłotcachDo Urzędu Miasta Sanoka kilkukrotnie przesyłaliśmy pytania dotyczące poszerzenia granic Sanoka. Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na wiadomości z 3 lutego 2021, 10 lutego 2021, 19 lutego 2021 oraz 8 marca 2021.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza negatywnie o zmianie granic Sanoka, ale decyzja już zapadła

W sprawie poszerzenia granic Sanoka piłka jest jeszcze w grze? Decyzję poznamy do końca lipca

Burmistrz Matuszewski chce powiększyć Sanok. Dwukrotnie! (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red.

video: Polsat „Wydarzenia”, Gmina Wiejska jest OK – Fb


30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)