REKLAMA

Kontrola. Ucieczka. Policyjny pościg. 4 promile alkoholu

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj od rana policyjne patrole, na terenie powiatu brzozowskiego, sprawdzały stan trzeźwości kierujących pojazdami. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 363 kierowców, wśród nich było dwóch, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden z mężczyzn nawet próbował uniknąć kontroli, podejmując ucieczkę. Okazało się, że ma 4 promile alkoholu w organizmie.

Na terenie powiatu brzozowskiego (20 bm.), policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, w 10 przygotowanych do kontroli punktach, policyjne patrole sprawdziły trzeźwość 363 kierowców. Wśród tych osób było dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd mimo wcześniej wypitego alkoholu. Jeden z mężczyzn w miejscowości Orzechówka próbował nawet uniknąć kontroli drogowej. Kierowca volkswagena na wyraźny znak policjanta do zatrzymania pojazdu znacznie przyśpieszył i kontynuował swoją jazdę. Policjanci podjęli za nim pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący jest pijany. Jego badanie na alkomacie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie.

Drugi z ujawnionych nietrzeźwych kierowców miał 1,2 promila alkoholu. Mężczyźni stracili prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto drugi z mężczyzn odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

KPP Brzozów

21-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.