REKLAMA

Konferencja “Historia solą przyprawiana” realizowana przez Gminę Sanok i Radę Miasta Borysław (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W dniach 1-2 grudnia br. odbyła się konferencja otwarcia projektu pn. “Historia solą przyprawiana”. Była to doskonała okazja do zapoznania się z historią solowarską nie tylko naszej gminy, ale również miasta Borysław. Projekt partnerski powstał w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 20214–2020 i równolegle realizowany jest w Gminie Sanok oraz w mieście Borysław na Ukrainie.

Projekt ma na celu lepsze poznanie metod i sposobów wykorzystywania naturalnych walorów przyrodniczych w procesie promocji jednostek samorządu terytorialnego, lepsze wykorzystanie potencjału przyrodniczego i kulturowego Gminy Sanok i Miasta Borysław, ochrona dziedzictwa przyrodniczego i historycznego pogranicza Polski i Ukrainy, a także wzrost liczby turystów odwiedzających pogranicze Polski i Ukrainy.

W ramach realizacji projektu, poza konferencjami otwarcia i zamknięcia projektu planowane jest także wydanie dwujęzycznego przewodnika po Gminie Sanok i Borysławiu prezentującego walory historyczno-przyrodnicze ze specjalną częścią poświęconą historii produkcji soli, film promocyjny opowiadający historię produkcji soli w Tyrawie Solnej i Borysławiu, a także o walorach turystycznych partnerów projektu, Questy – gry terenowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych; poszukiwanie artefaktów związanych z historią solowarską, zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie źródła solankowego „Warzelnia” w Tyrawie Solnej, zagospodarowanie terenu w dzielnicy Borysławia Tustanowice, gdzie zlokalizowane są pokłady solne oraz promocja projektu poprzez wykonanie gadżetów kojarzących się z solą.

– Wszystkim prelegentom dziękujemy za cenną i interesującą wiedzę, którą zechcieli się z nami podzielić, a uczestnikom konferencji za udział i poświęcony czas – czytamy w komunikacie Gminy Sanok.

źródło: Gmina Sanok


03-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.