REKLAMA

GMINA DYDNIA: Budżet na 2021 rok uchwalony

DYDNIA / PODKARPACIE. 28 stycznia 2021 roku odbyła się sesja Rady Gminy Dydnia, podczas której uchwalony został plan budżetu gminy na 2021 rok. Jest on jak dotąd najwyższy w historii gminy, wynosi bowiem 48 227 821 zł. Oznacza to, że przekroczy ubiegłoroczny budżet o ponad 4,3 miliona złotych, a budżet z 2016 roku (sprzed 5 lat) o ponad 17,6 miliona złotych.

DSC_1662

Największą część wydatków (łącznie 38%) stanowią działy Opieka Społeczna i Rodzina oraz oświata (28% ogółu wydatków).

Na inwestycje (wydatki majątkowe) zaplanowano przeznaczyć 19% ogółu wydatków. W ramach tegorocznych wydatków inwestycyjnych zaplanowano m.in. utworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Krzemiennej, budowę hali sportowo-widowiskowej w Niebocku, utworzenie targowiska gminnego w Dydni, kontynuację przebudowy Domu Ludowego w Końskiem oraz Izby Regionalnej w Krzywem, kontynuację budowy kanalizacji w Grabówce oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Jabłonce. Kontynuowane będę prace przy projektach sieci kanalizacji w Obarzymie i Niewistce, rozbudowy oczyszczalni ścieków w Obarzymie oraz sieci  wodno-kanalizacyjnej w Temeszowie. Ponadto w budżecie zaplanowano budowę chodników w Krzemiennej, Dydni, Niebocku, Krzywem, budowę mostów w Witryłowie, Krzemiennej, Końskiem, remonty i przebudowy dróg w Krzywem, Dydni, Krzemiennej, Wydrnej, Witryłowie, Obarzymie, budowę oświetlenia w Niewistce i Krzemiennej, stworzenie miejsc rekreacji w Temeszowie, Krzywem, Niebocku, Dydni, rewitalizację parków w Niebocku, Dydni Temeszowie. Dokończona zostanie budowa remizy OSP w Obarzymie, rozpoczęta budowa remizy OSP w Temeszowie oraz zlecone zostanie projekt na budowę remizy OSP w Niewistce. 

Plan Budżetu Gminy Dydnia na 2021 rok zakłada:
• 48 227 821 zł – wydatki ogółem
• 511 532 zł – rozchody
• 42 004 965 zł – dochody ogółem   
• 6 734 388 zł – przychody

Budżet 2021

DSC_1665_1

źródło: Gmina Dydnia

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline