REKLAMA

Decyzja o poszerzeniu Sanoka nie zapadnie do końca roku!

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że w tym roku Rząd nie podejmie decyzji, która uwzględni poszerzenie granic miasta Sanoka w jakimkolwiek zakresie.

Na zdjęciu Ewa Leniart. Foto: archiwum PUW w Rzeszowie

Napisała na FB: „Szanowni Państwo, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie spotykałam się z przedstawicielami Miasta Sanoka oraz Gminy Sanok. Celem tych spotkań było wypracowanie porozumienia, które uwzględniałoby interesy obu samorządów oraz doprowadziło do zgodnej zmiany granic pomiędzy nimi.

Zmiana granic dałaby miastu możliwość pozyskania nowych obszarów inwestycyjnych, które stałby się impulsem rozwojowym dla tej części województwa. Chodzi o realizację projektu powstania Podkarpackiej Doliny Wodorowej, która w założeniu wykorzysta potencjał regionu (w tym subregionu sanockiego) w zakresie nowoczesnych technologii.

Jednak kluczem do zmiany granic jest porozumienie pomiędzy samorządami, którego oczekuje polski rząd. Ze względu na jego brak, Rada Ministrów nie podejmie w tym roku decyzji, która uwzględni poszerzenie granic miasta Sanoka w jakimkolwiek zakresie”.

Grafika poglądowa.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Miasto już nie chce trzech sołectw, tylko kawałek Trepczy. Cyrk z poszerzeniem SanokaZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prezydent RAFAŁ PIECH ujawnia: Czy zgodzimy się na PRZYMUS i segregacja❓ SZOKUJĄCE dane w Polsce / tvPolska.pl

14-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)