REKLAMA

AFERA po interwencji Konfederacji w MZ! Niedzielski ŻĄDA ukarania Brauna i Winnickiego

Wczorajsza kontrola poselska polityków Konfederacji nie przeszła bez echa. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, domaga się ukarania posłów Brauna i Winnickiego.

Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, zwrócił się do marszałek Sejmu, Elżbiety Witek w nietypowej sprawie. Minister chce, aby rozważono ukaranie posła Grzegorza Brauna oraz Roberta Winnickiego, którzy wczoraj rzekomo „wtargnęli” do siedziby Ministerstwa Zdrowia.

W dniu dzisiejszym dwóch posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Grzegorz Braun i pan Robert Winnicki, wtargnęło na teren Ministerstwa Zdrowia, pod pretekstem prowadzenia kontroli poselskiej – stwierdził z oburzeniem Niedzielski w piśmie, które we wtorek trafiło do Polskiej Agencji Prasowej.

Wyżej wskazani posłowie nie zawiadomili mnie wcześniej o planowanej «kontroli», ani o jej przedmiocie. Nie potrafili go ponadto sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia – ubolewał Niedzielski, dodając, że żaden z posłów nie miał maseczki.

– Z ubolewaniem zaakcentować muszę ponadto, że zachowanie pana Grzegorza Brauna nie licowało z godnością piastowanego przez niego mandatu poselskiego, a co gorsza mogło naruszać dobra prawnie chronione innych osób, m.in. przez kierowanie inwektyw pod adresem pracowników Ministerstwa Zdrowia.

Uprzejmie proszę o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych obowiązującymi przepisami wobec pana Grzegorza Brauna i pana Roberta Winnickiego apelował Niedzielski do marszałek Witek.

Wszystkie te niedociągnięcia mają, jego zdaniem, zaważyć na ocenie działań Konfederatów. Jest to wersja zdarzeń, która nie pokrywa się zbytnio z relacją na żywo samej Konfederacji. Posłowie nie zostali przyjęci, mimo, iż resort był do tego prawnie zobowiązany. Oto, jak sprawę przedstawiła sama Konfederacja:

– Przede wszystkim chcieliśmy poruszyć dane statystyczne, którymi manipuluje ministerstwo. Widzimy to nawet na stronach ministerstwa, gdzie pojawiają się i znikają pewne opisy, dane. Na przykład takie, czy zmarli na covid z chorobami współistniejącymi czy bez współistniejących. Chcieliśmy zweryfikować dane zmarłych wśród zaszczepionych i niezaszczepionych. Poza tym, chcieliśmy wejrzeć w dokumenty, na podstawie których przygotowano decyzje o najnowszych obostrzeniach. Jeżeli 25 listopada minister Niedzielski mówi, że obostrzenia nie działają, a 29 listopada wprowadza obostrzenia, to znaczy, że musiało się coś fundamentalnego zmienić. I na pewno są na to jakieś fundamenty, papiery, podstawy naukowe – mówił w trakcie konferencji prasowej Robert Winnicki.

– Trzecia sprawa to umowy, jakimi Rzeczpospolita Polska związała się z koncernami farmaceutycznymi – zauważył Grzegorz Braun.

Jak podkreślił Konfederata, w ministerstwie nikt nie chciał rozmawiać z posłami. Wnętrza MZ „przypominały opustoszałą dekorację filmową”. Nie ma także pewności, czy sam Niedzielski był w budynku, gdyż „ktoś się zabarykadował przed nimi w gabinetach ministerialnych”. Zza drzwi z kolei miały dobiegać „szepty i szmery”.

Ostatecznie, Konfederatom nie udało się uzyskać dostępu do interesujących ich dokumentów, mimo, iż MZ miało obowiązek przedstawić takowe posłom.

ZOBACZ TAKŻE:

GRZEGORZ BRAUN i ROBERT WINNICKI: Interwencja posłów Konfederacji w Ministerstwie Zdrowia

tvPolska

14-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)