REKLAMA

Runmageddon bez zabezpieczenia? Organizatorzy uspokajają

LESKO / PODKARPACIE. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lesku zadecydowała, że szpital w Lesku nie jest w stanie zabezpieczyć medycznie biegu ekstremalnego, który będzie rozegrany w ten weekend na terenie powiatu.

Organizatorów poinformowano, że biorąc pod uwagę aktualną sytuacje epidemiologiczną i organizacyjną w służbie zdrowia (nieczynny SOR w Sanoku ) szpital powiatowy w Lesku nie będzie w stanie udzielić pomocy medycznej ewentualnym poszkodowanym w związku z planowanym w dniach 24-25 października imprezą sportową o wysokim stopniu ryzyka urazowości o nazwie bieg Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad.

Zapytaliśmy organizatorów, czy w związku z tym uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie. Poinformowano portal eSanok, że zabezpieczenie medyczne, ratowników oraz karetki organizatorzy posiadają we własnym zakresie. Potwierdzają, że szpital poinformował ich o tym fakcie, ale tak naprawdę nie może tego zrobić. Dyrektor imprezy wyjaśnia, że jakoby wszystkie kwestie na ten temat zostały z dyrekcją szpitala już wyjaśnione.


foto: archiwum redakcji

24-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline