REKLAMA

PODKARPACIE. „Sprytni” złodzieje ostatecznie wpadli (FOTO)

STRZYŻÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Strzyżowa, którzy włamali się do sklepu. Mężczyźni zapakowali swoje fanty do wózka na zakupy, skradzionego ze sklepu obok, i uciekli. W ręce policjantów wpadli, gdy pili skradziony alkohol. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy wczesnym rankiem pracownicy jednego ze sklepów spożywczych przyszli do pracy – bardzo się zdziwili. Zastali rozbitą szybę w drzwiach wejściowych i splądrowane półki. Łupem złodziei padł towar o wartości około 5000 zł – m.in. alkohol, tytoń, gumy do żucia i zapalniczki. Łup z włamania był tak obfity, że sprawcy mieli trudności z zabraniem go ze sobą. Jednak wpadli na pomysł, żeby z sąsiedniego sklepu ukraść wózek na zakupy. Wypełnili wózek po brzegi i uciekli. Do całego zdarzenia doszło w połowie lipca.

Policjanci po otrzymaniu informacji o włamaniu przystąpili do zabezpieczania śladów. Równolegle strzyżowscy kryminalni oraz dzielnicowi rozpoczęli typowanie i poszukiwanie sprawców. Wkrótce pojawiła się informacja, że związek z tym przestępstwem może mieć dwóch młodych mieszkańców Strzyżowa. Kolejnego dnia po włamaniu policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn pijących alkohol przy jednym z obiektów sportowych. Szybko wyszło na jaw, że funkcjonariusze mają do czynienia z osobami podejrzewanymi o włamanie do sklepu. Okazało się, że 17 i 18-latek piją alkohol pochodzący z kradzieży.

Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Za przestępstwo, jakim jest kradzież z włamaniem, mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Strzyżów

29-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline