REKLAMA

Ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia dla Podkarpacia! [PONIEDZIAŁEK]

PODKARPACIE. Sytuacja w regionie jest dramatyczna, wiele miejsc zostało zalanych. Niestety, prognozy pogody zapowiadają niespokojny poniedziałek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał meteorologiczne ostrzeżenie drugiego stopnia na terenie całego województwa podkarpackiego. Może bardzo mocno wiać, w porywach do 110 kilometrów na godzinę.

Przechwytywanie_164

FOTO: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku (26.06.2020)

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Krzysztof Jania – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje cały teren województwa podkarpackiego. od godz. 14:00 dnia 29.06.2020 do godz. 1:00 dnia 30.06.2020.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 110 km/h, miejscami grad.

Ze względu na gwałtowne zmiany pogody stopnie ostrzeżeń mogą ulec zmianie.

Źródło: IMGW

29-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline