REKLAMA

BIESZCZADY. Jechał za szybko. Chciał wręczyć łapówkę. Grozi mu 10 lat więzienia!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze w miejscowości Czarna, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak kierowca chciał inaczej załatwić tą sprawę.

46-letni mieszkaniec gminy Piaseczno, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenie 46-latek został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

zdjęcie poglądowe / archiwum KPP Brzozów

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.