REKLAMA

Ważne, aby nasz region nadal miał posła (FILM, SPOT, ZDJĘCIA)

Ważne, aby nasz region nadal miał posła (FILM, SPOT, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 13 października wybory parlamentarne. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. O reelekcję stara się poseł PiS Piotr Uruski. Prezentuje efekty swojej pracy w obecnej kadencji, a także spot video z prośbą o zaufanie mieszkańców Ziemi Sanockiej, ale i całego regionu.

PRACA DLA SANOKA

„Sercem od zawsze jestem związany z naszym regionem i to dla Mieszkańców Ziemi Sanockiej chcę pracować. W mijającej kadencji udało się przeprowadzić szereg ważnym inwestycji. To Dobry Czas dla Polski i Podkarpacia. Wiem jednak, że jest jeszcze dużo do zrobienia”

Przedstawiam Państwu efekty pracy w mijającej kadencji. Bardzo się cieszę, że udało mi się dołożyć cegiełkę do tych niewątpliwie ważnych dla Mieszkańców inwestycji. Oto niektóre z najważniejszych:

OBWODNICA SANOKA – inwestycja, na którą czekano 50 lat!

W 2019 roku pierwsi kierowcy przejadą długo oczekiwaną obwodnicą Sanoka. Plany jej budowy snuto od blisko 50 lat. Inwestycję udało się jednak zrealizować dopiero teraz. Zadanie za ponad 200 mln zł realizuje GDDKiA. Droga ma długość 7 km. Aby przystąpić do realizacji zadania, Sanok musiał znaleźć pieniądze na budowę łącznika obwodnicy z Rondem Beksińskiego. Udało się! Z 21 mln zł potrzebnych na ten projekt, urząd marszałkowski wyłożył 17 mln zł!

Legendarne Wierchy

Historyczny stadion Wierchy w Sanoku został gruntownie zmodernizowany. Remont za ponad 10 mln zł zmienił jego oblicze. Powstała tartanowa bieżnia, zamontowano efektowne oświetlenie i telebim. Odnowiono również budynek i trybuny. Obiekt może służyć sportowcom reprezentującym wiele dyscyplin.

11 autobusów z Autosanu i nowoczesny dworzec

11 niskoemisyjnych autobusów wyprodukowanych i zakupionych w Autosanie trafiło na ulice Sanoka dzięki realizacji projektu w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Wybudowany został także nowoczesny dworzec multimodalny. Na zadanie, które kosztowało niespełna 30 mln zł pozyskano dofinansowanie rzędu 20 mln zł.

Wielki remont na Dąbrówce!

Całkowita wymiana nawierzchni asfaltowej, ścieżki rowerowe, nowe chodniki, a co za tym idzie – znacząca poprawa bezpieczeństwa. Trwa zakrojony na ogromną skalę remont ulicy Krakowskiej i Rymanowskiej. Efekty będziemy mogli podziwiać jeszcze przed końcem roku. Zadanie pochłonie 22 mln zł i zostanie sfinansowane ze środków centralnych.

16 mln zł na upragnione baseny

Nowoczesny i profesjonalny obiekt basenowy był do tej pory niespełnionym marzeniem wielu sanoczan, ale również brakującym elementem promocji miasta. Wreszcie jest! Centrum Rehabilitacji i Sportu z pływalnią krytą i częścią rehabilitacyjną oraz z atrakcyjnym zespołem basenów zewnętrznych.

Blisko 16 mln zł na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Sportu i Turystyki. To efekt wielu wizyt posła Piotra Uruskiego w resorcie, a także owoc pracy w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 40 mln zł.

Ulica Lipińskiego doczekała się gruntownego remontu

Lipińskiego, Lwowska i Kolejowa. Między innymi te miejskie drogi udało się wyremontować w mijającej kadencji ze środków centralnych. Sanoczan cieszy szczególnie modernizacja ulicy Lipińskiego, czyli jednego z głównych traktów, po którym codziennie przejeżdża tysiące kierowców. Na gruntowne remonty wymienionych dróg GDDKiA wydała blisko 5 mln zł.

Poparcie dla Piotra Uruskiego od Mieczysława Golby

Sfinansowano ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)