REKLAMA

Uwaga! Nad wodą z głową! Brak rozsądku grozi tragedią

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na nadbrzeżu jeziora Solińskiego w Teleśnicy Oszwarowej odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci, strażacy, Polski Czerwony Krzyż i Straż Rybacka przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających.

Kolejny rok policjanci, strażacy i PCK prowadzą wspólne działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w Bieszczadach. W tym roku dołączyła do działań Straż Rybacka. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” służby rozpoczęły cykl spotkań. Akcja ta poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, a głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć. Część edukacyjną przeprowadzili: Anna Sydoryk Kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Ustrzykach Dolnych, st.kpt. Dariusz Dacko z KP PSP w Ustrzykach Dolnych i mł.asp. Dariusz Szeliga asystent ds. profilaktyki społecznej i nieletnich z ustrzyckiej komendy. W tym czasie policjant i przedstawiciel Straży Rybackiej patrolowali okolicę jeziora.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Partnerem w projekcie, jak w latach ubiegłych, jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja PZU.

Dodatkowym elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie, który trwać będzie od 1 czerwca br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.

 

KPP Ustrzyki Dolne


26-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)